۹ فایده استفاده کودکان از اینترنت

0
159 مشاهده


ما در مورد اثرات منفی استفاده کودکان از اینترنت بر روی بچه ها زیاد شنیده ایم اما استفاده کودکان از اینترنت نکات مثبتی هم دارد. در اینجا ما راهنمایی هایی برای والدین داریم تا به بچه ها کمک کنند آنلاین شوند.

اثرات استفاده از اینترنت روی کودکان

بیشتر چیزهایی که در مورد اثرات تکنولوژی بر روی بچه ها می شنویم منفی هستند- برای مثال تفکراتی که باعث کاهش محدوده توجه کودکان می شود یا اختلالات غذا خوردن پر سر و صدا. بنابراین اگر بشنویم که استفاده های مثبتی از تکنولوژی وجود دارد خیال مان آسوده می شود. در اینجا ۹ تا از محبوب ترین فواید وجود دارد.

استفاده کودکان از اینترنت

۱-در دسترس بودن

برای خانواده هایی که نمی توانند همیشه در کنار هم باشند- برای مثال والدینی که از هم جدا شده اند یا پدربزرگ مادر بزرگ هایی که جایی دور زندگی می کنند –استفاده کودکان از اینترنت به همه این امکان را می دهد که به هم نزدیک تر از قبل شوید. استفاده کودکان از اینترنت و از ویدیو چت های مکرر یا به اشتراک گذاشتن عکس ها با هم به صورت آنلاین یک راه عالی برای این است که زمانی که نمی توانید شخصا در کنار هم باشید با هم ارتباط داشته باشید.

۲- دوست پیدا کردن

افراد جوانی که در مواجهه با موقعیت های اجتماعی مشکل دارند ممکن است متوجه شوند ارتباط آنلاین باعث می شود کمتر احساس تنهایی کنند. برای مثال یوتیوب بارها در مورد کشمکش ها و اضطراب های آن ها صحبت کرده است. او اکنون ۱۲ میلیون دنبال کننده در کانال خود دارد و سفیر یک موسسه خیریه سلامت ذهن و مغز می باشد. ارتباط موفق آنلاین می تواند به بعضی از بچه ها اعتماد به نفس بیشتری بدهد تا در روابط آفلاین هم موفق باشند.استفاده کودکان از اینترنت می تواند به آنها در پیدا کردن دوست کمک شایانی بکند.

۳- خلاق بودن

افراد جوانی که علاقه به موسیقی، نوشتن یا هنر دارند می توانند منابع مفید و روش های تمرین آنلاین را از اینترنت بگیرند. مثل دنبال کردن هنرمند مورد علاقه تان در اینستاگرام، اینترنت می تواند روش عالی ای برای افراد جوانی که در آرزوی خلاقیت هستند باشد تا شروع تازه ای داشته باشند.

اثرات استفاده از اینترنت روی کودکان

۴- کمک گرفتن

بعضی از متخصصان تعجب می کنند از اینکه چطور استفاده کودکان از اینترنت باعث افزایش مشکلات سلامت ذهنی می شود. هنوز مدرک کافی ای وجود ندارد که این موضوع را تصدیق کند اما ما می دانیم اینترنت می تواند اثرات مثبتی هم داشته باشد. افراد جوانی که با یک موضوع مواجهه می شوند اغلب به دنبال راه حل های اساسی آنلاین می گردند. صفحاتی مثل The Mix ( راهنمایی هایی برای دنیای واقعی و جامعه آنلاین برای نوجوانان و جوانان) می تواند به آنها کمک کند تا به اطلاعات دسترسی داشته باشند و با یک اجتماع حمایت کننده در محیط خصوصی با افرادی( اغلب بی نام) در صفحه خود صحبت کنند که به آن ها احساس خوبی می دهد تا با هم اطلاعات شان را به اشتراک بگذارند.

۵- پیشرو بودن

پیش قدم بودن زیاد- اگر بسیار هم نباشد- کارها به چند درجه مهارت های فنی نیاز خواهند داشت.
” راحت بودن با تکنولوژی و دنیای آنلاین زمانی که در حال یادگیری محاسبات هستیم مزیت های فراوانی خواهد داشت.”

اکنون مدارس محاسبات را به عنوان یک قانون تدریس می کنند همانند ریاضی یا زبان انگلیسی. بعضی از دروس می تواند آفلاین باشند اما راحت بودن با تکنولوژی و دنیای آنلاین زمانی که در حال یادگیری محاسبات هستیم مزیت های فراوانی خواهد داشت.

۶- استفاده کودکان از اینترنت برای یادگیری

وقتی زمانی می رسد که از ابزارهایی در کلاس استفاده می کنید نتایج با هم ترکیب می شود. اما خیلی از افراد پیشرفت کردن را یاد می گیرند که به یادگیری افراد جوان کمک می کند. بچه ی شما می تواند برای مثال از برنامه هایی مثل Mathletics برای تمرین ریاضی استفاده کنند.

۷- منظم بودن

خیلی از مدارس تکالیف درسی را آنلاین پست می کنند و به شما و فرزندتان روش دیگری برای با برنامه بودن می دهند. و نرم افزار های بسیاری وجود دارد که به همین منظور طراحی شده است تا به بچه ها و خانواده ها کمک کند تا منظم باشند- با هم یک نگاهی به این موضوع بیاندازید تا ببینید آیا این روش به کار شما می آید.

استفاده کودکان از اینترنت برای یادگیری

۸- نیازهای خاص و عدم توانایی

تکنولوژی های مفید زیادی وجود دارد که توسعه یافته تا از افراد ناتوان و با نیازهای خاصی تحصیلی حمایت کند. و حتی تکنولوژی هایی هستند که شاید به طور خاص توسعه نیافته اند اما برای افراد ناتوان می تواند فواید واقعی داشته باشند. بعضی از والدین بچه های اوتیسمی می گویند انجام بازی ماینکرفت (minecraft)توسط بچه هایشان با بچه های دیگر توانایی های ارتباطی و کار گروهی آن ها را بهتر کرده است.

۹- تفریح

افراد تمامی سنین،استفاده کودکان از اینترنت را به هزاران دلیل دوست دارند و ما نباید این حقیقت را نادیده بگیریم که اینترنت بستر تفریح و شادی را برایمان فراهم می کند. وقتی با مسئولیت و به طور متعادل از آن استفاده شود دنیای آنلاین می تواند منبع عالی از سرگرمی و تفریحات خلاقانه برای بچه ها باشد.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید