۵ راه‌ برای ایجاد انگیزه ورزش در کودکان

0
66 مشاهده


طبق توصیه‌ های مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، کودکان نیاز دارند تا حداقل یک ساعت در روز ورزش کنند. با این وجود برخی از کودکان علاقه‌ای به ورزش ندارند و والدین باید در آنها انگیزه ایجاد کنند.

۵ راه‌ برای ایجاد انگیزه ورزش در کودکان

به نقل از WFAA، برخی از کودکان به ورزش علاقه دارند و فعال هستند، اما برخی دیگر نیاز به تشویق و انگیزه برای ورزش کردن دارند. والدین می‌توانند به روش‌های زیر در کودکان خود انگیزه ورزش ایجاد کنند:

۱٫ یک دلیل برای ورزش پیدا کنید

با کودک خود صحبت کنید و از فواید ورزشی او را آگاه کنید. به او بگویید که دلایل خاصی او نیاز به این امر دارد. از فرزند خود بخواهید که هدف خود را تجسم کند و به سمت آن حرکت کند.

۲٫ هدف گذاری کنید

از هدف‌های کوچک شروع کنید و به فرزند خود یاد بدهید که بر روی این هدف تمرکز کند. هدف‌های کوچک می‌توانند بهتر به کودکان کمک کنند.

۳٫ فعالیت و جنب و جوش را افزایش دهید

در طول روز بیشتر با فرزند خود فعالیت داشته باشید. در خانه فعال باشید. سعی کنید زیاد یک جا ننشینید. فرزند خود را به پارک یا پیاده روی ببرید و به او یاد بدهید که فعال باشد.

۴٫ تنوع ایجاد کنید

اگر یک فعالیت یا ورزش خاصی را مرتباً انجام دهید خسته کننده می‌شود. فعالیت‌های مختلف از جمله پیاده روی، دوچرخه‌سواری، شنا، دویدن را امتحان کنید و مرتباً فعالیت را تغییر دهید.

۵٫ انتظارات را واقع بینانه کنید

سعی کنید انتظارات شما قابل دسترس باشد. زمان می‌برد تا بدن کودکان آمادگی لازم را پیدا کنند. مطمئن شوید که فعالیت کودک شما متناسب سن و استعدادهای او باشد. مراقب سلامت فرزند خود باشید و فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که مطابق با توانایی‌های او باشد.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید