۱۰ ایده خاص برای دکوراسیون اتاق کودک

0
144 مشاهده


اینکه به کودکان اجازه دهیم در طراحی اتاق خوابشان به ما کمک کنند استراتژی مادرانه ی قابل اطمینانی است. نظر آن ها در دکوراسیون اتاق کودک می تواند شانسی باشد، اما ممکن است در این نظر دادن ها اتفاق های خوبی هم بیافتد. ممکن است اتاق فرزندتان دید شما را به عظمت ماکسیمالیسم (شاخه ای از هنر که تلاش برای زیبایی هرچه بیشتر دارد) باز کند یا این که توجه شما را به رنگ های خیره کننده ای که در معماری خانه تان کار شده است جلب می کند.

ایده های ساده دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

اگر کودک تان به اندازه ی کافی بزرگ نشده است تا درخواستی در مورد دکوراسیون اتاقش داشته باشد و بخواهید دست به دست هم دهید تا اتاق خوابش را دکور کنید، متوجه می شوید چیزهای زیادی است که باید یاد بگیرید: پرده هایی که می توانند به هم ریختگی های اتاق را بپوشانند یا یک دیوار با طرح های هندسی که می تواند فضا را کوچک تر نشان دهد.

۱- یک بخش کوچک می تواند نشان دهنده ی مفهوم کلی باشد

ایده های ساده دکوراسیون اتاق کودک

گاهی تزیین اتاق یک کودک ۹ ساله، همه چیز را در مورد شخصیت او بیان می کند. ممکن است نشان دهد که شخصیت برجسته و شجاعی دارد و یا اهل ریسک است. گاهی تنها یک بخش کوچک هم می تواند نشان دهنده ی مفهوم و منظور کلی او باشد. مثلا در عکس فوق که مربوط به اتاق یک پسر بچه ی ۷ ساله از استرالیا است، ماسک بت‌من آویزان شده از بالای تخت او همه چیز را درباره ی این پسر پرجنب و جوش آشکار می کند.

۲- رنگ های روشن و شاد فضاهای بی روح را با طراوت و زنده می کند

رنگ های روشن و شاد فضا های بی روح

اگر خانه ی شما قدیمی است، دو گزینه پیش رو دارید یا آن را “رنگ” کنید یا “تخریب”!
مثلا یکی از خانه های قدیمی، دیوار های چوبی خود را با نصب تخته چوب های کج همراه نوار های روشن نئونی رنگ, به یک خانه ی با ارزش تبدیل کرد. رنگ های شاد فضا را با طراوت و زنده می کند حتی اگر جزو معماری آن نباشد.

۳- سقف خانه هم ارزش تزئین دارد

سقف خانه هم ارزش تزئین دارد

آیا دوست دارید که یک بعد دیگر هم به مکان زندگی تان اضافه کنید؟! سقف خانه شما مثل یک بوم نقاشی مهم است و جایی است که اغلب نادیده گرفته می شود. اکثر ما فقط به نصب چراغ های زیبا و لوستر بسنده می کنیم اما اتاق این دختر در عکس بالا ثابت می کند که چیز های بسیار زیادی برای تغییر وجود دارد. آویزان کردن پرچم های مثلثی شکل که باعث شده سقف بلند به فضای دنجی تبدیل شود و همچنین اضافه کردن رنگ های عجیب غریب طرح زیبایی به آن داده است.

۴- رنگ های تیره زیبایی خاصی دارند

رنگ های تیره در دکوراسیون اتاق کودک

دیوار های تیره رنگ ممکن است دل گیر به نظر برسند اما این اتاق کودک دوست داشتنی، باعث می شود که رنگ آبی تیره بسیار دل باز به نظر برسد. راز آن چیست؟ رمز زیبایی آن قالیچه ی طرح هندسی نئونی رنگ, پرده ی قرمز طرح شاد و اتاقی پر از نور های کاملا طبیعی می باشد. این اتاق احساسی ساده و هیجانی به شما می دهد و جذاب به نظر می رسد. از رنگ آبی خوشتان نمی آید؟ این ترکیب برای هر رنگ تیره ای مناسب است.

۵- ماکسیمالیسم می تواند کاری اجباری باشد

سبک ماکسیمالیسم در دکوراسیون اتاق کودک

قفسه های آبی براق, کاغذ دیواری طرح دار و ۶ عروسک رنگی، و دری آبی رنگ! شاید خیلی شلوغ به نظر برسد اما ظاهر آن ها این حس را به شما می دهد که همه چیز بهم مرتبط است. شما ممکن است بگویید اتاق این دختر توسط یک هنرمند طراحی شده است زیرا علی رغم تفاوت های زیاد رنگ ها, آن ها با هم همخوانی دارند. این سبک را بر روی خانه ی خود با پر کردن فضای اتاقتان با هر خرت و پرت رنگی و غیره ای که تصور می کنید پیاده کنید و سپس دکوراسیون اتاق کودک را تا زمانی که عالی به نظر برسد تغییر ندهید.

۶- پرده ها می توانند هر مشکلی را حل کنند

پرده ها می توانند هر مشکلی را حل کنند
نقش پرده ها در دکوراسیون اتاق کودک

آیا شما هم یک کمد باز و بد قواره دارید که می خواهید پنهانش کنید؟ نصب در بسیار مشکل است اما نصب پرده ممکن است راه حل شما باشد. در این خانه ی دنج یک پرده ی طرحدار و زیبا، هر به هم ریختگی زشتی را دور از چشم نگه می دارد. دکوراسیون اتاق کودک می تواند در روحیه کودک نیز تاثیر گذار باشد.

۷- نصب کاغذ دیواری درست فضا را بزرگتر نشان می دهد

نصب کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک

اگر حال و حوصله نصب کاغذ دیواری ندارید یک نگاه به این اتاق کودک بیاندازید که حتما به شما احساس راحتی می دهد. این کاغذ دیواری طرح درخت، رنگ های تیره اتاق را خنثی می کند و یک تضاد عالی بین کف تیره رنگ و کمد چوبی ایجاد می کند. رنگ تیره ی طلایی-زرد کاغذ دیواری ترکیب رنگ بین بالشت و نقاشی های روی دیوار را کامل می کند. سعی کنید دکوراسیون اتاق کودک خود را با رنگ های شاد و روحیه بخش تکمیل کنید.

۸- یک دیوار با طرح اکسنت به تنهایی همه چیز تمام است

دیوار با طرح اکسنت

طرح اکسنت بیشتر برای دیوار نمایشگاه ها و گالری های هنری مناسب هستند اما به تنهایی هم زیبا هستند. به طور حتم یک کاغذ دیواری جذاب طرح دار هم می تواند این زیبایی را به اتاق بدهد. اما یک طراحی و خطوط هندسی خاص چشم ها را خیره می کند. این اتاق کودک آن قدری زیبا هست که نیاز به کار هنری ندارد.

۹- چراغ هم خودش نوعی دکور است

تاثیر چراغ ها در دکور اتاق کودک

به طور واضح چراغ ها هم جزیی از یک دکور چشم گیر می باشند. چراغ ها نه تنها نور کافی ایجاد می کنند بلکه نوع طراحی و موارد مصرفی شان بر روی احساس محیط تاثیر می گذارد. همان طور که در این خانه ی خاص با نور های روشن نئونی رنگ می بینید, چراغ خودش یک نوع دکور است.

۱۰- از فضای کف اتاق نهایت استفاده را ببرید

فضای کف اتاق

دکوراسیون اتاق کودک فقط در دیوار ها، پرده ها و لوازم خلاصه نمی شود، باید به کف اتاق نیز توجه داشته باشید. کف اتاق خالی ممکن است بیهوده به نظر برسد به خصوص اگر لوازم کنج اتاق چپانده شده باشد. اگر هیچ وسیله ای با آن جور در نمی آید رختخواب های سبک سنتی آن جا پهن کنید. این کار نه تنها رنگ های زیبایی به فضا می دهد, بلکه همانند این اتاق کودک، فضای بیشتری برای چرت های روزانه فراهم می کند.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید