کودکان و تلویزیون

0
223 مشاهده

کودکان و تلویزیون

چشم کودک زیر دو سال وقتی به صفحه دیجیتالی تلویزیون یا موبایل خیره میشود به دلیل سلولهای عصبی رشد نیافته به مغز اسیب میزند. کودکان زیر دو سال ۵ دقیقه هم نباید تلویزیون تماشا کنند.
تحرک و بازی تنها عامل رشد روانی و جسمی کودکان می باشد، کودک با زل زدن به تلویزیون ممکن است زبان را بهتر یاد بگیرد اما رشد روانی سالمی نخواهد داشت. (اگر از والدینی شنیدید فرزندشان با تماشای تلویزیون پیشرفت داشته تنها با والدینی روبرو هستید که فرزندان باهوشی دارند اما حتما به او اسیب زده ند)
کودکان از دو سالگی نیم ساعت در روز میتوانند تلویزیون تماشا کنند اما تا شش سالگی بهتر است برای بازی با موبایل یا کامپیوتر صبر کنند. دلیل اول ان است که کودکانی که در معرض کار با موبایل و کامپیوتر زیر شش سالگی یا بیشتر از یک ساعت بعد از شش سالگی هستند خطر اعتیاد به اینترنت و منزوی شدن را خواهند داشت. دلیل دوم ان است که هیچ مطالعه و تحقیق دراز مدت در مورد تاثیر موبایل بر سلامت کودکان انجام نشده. و دلیل سوم انسان در رابطه با دیگران رشد سالم خواهد داشت.
اگر فرزندتان به تلویزیون، موبایل، آیپد یا کامپیوتر معتاد است متوسل به زور و تنبیه نشوید. تنها یک پیشنهاد وسوسه انگیز میتواند انها را از این وسایل جدا کند.
خیره شدن به صفحه دیجیتالی با فاصله کم به مرور با صدمه به چشم باعث ایجاد بیماری سندرم کامپیوتر ویژن میشود. اثرات سو این وسایل در طولانی مدت خود را نشان خواهد داد.
اگر تماشای تلویزیون برای کودکان مضر است، چطور سی دی های آموزشی برای کودکان زیر دو سال به فروش می رسد؟
بسیای از مادران ترجیح میدهند فرزندشان به جای بازی و کسب تجربه، مشغول یادگیری زبان خارجی، ریاضی، یا الفبا باشد. به طور خلاصه بسیاری از مادران عجله دارند از کودکانشان دانشمند بسازند،بنابراین خام تبلیغات صاحبان کالا میشوند که تنها هدف آنها پر پول کردن جیب خود انهاست.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید