چگونه کودکانی مهربان پرورش دهیم

0
23 مشاهده


۱۰عطوفت و مهربانی ، جزو خصوصیات انسان های سالم و موفق است. همین انسان ها و بزرگ ترهای موفق و سالم کودکان دیروز هستند که زیردست والدینی آگاه پرورش یافته و تربیت شده اند.

اگر شما نیز تصمیم گرفته اید کودکی سالم و مهربان پرورش دهید باید راه کارهایی را به کار گیرید و نکاتی را رعایت کنید. در این مقاله از سایت سرسره مطالبی در زمینه این که چگونه کودکانی مهربان پرورش دهیم ، به شما ارائه می دهیم :

کودکان، همیشه اکثررفتارهای خود را از والدینشان یاد می گیرند و والدین آنها بزرگ ترین و کامل ترین الگوی رفتاری آنها هستند.

چگونه کودکانی مهربان پرورش دهیم

بنابراین اولین قدم در پرورش کودکان مهربان ، این است که شما حتما باید با مهربانی با همسر خود رفتار کنید و یک رابطه مهربان و عاشقانه بین خودتان و همسرتان ایجاد کنید تا کودک شما بتواند از این الگوی رفتاری مناسب استفاده کند.

دومین قدم برای پرورش کودکان مهربان این است که  تا جای ممکن یاد بگیرید به هیچ عنوان کودک خود را سرزنش نکنید حتی اگر خطایی از او سرزده باشد. زیرا کارشناسان معتقدند که کودکانی که زیاد سرزنش می شوند ، نمی توانند در آینده کودکان شاد ، مهربان و موفقی باشند و اعتماد به نفس آنها به واسطه این سرزنش ها پایین می آید.

سومین قدم این است که ، شما با کودک خود مهربان باشید و صبر و حوصله فراوان در تربیت کودک خود به کار برید و از هر بهانه ای برای شاد کردن ، کودک خود استفاده کنید مثلا او را با هدیه یا بازی کردن و یا با انجام کارهای جدید شگفت زده و سورپرایز کنید . این کار باعث می شود کودکان شما مهربانی کردن و مهربان بودن را از شما بیاموزند و مهربان پرورش یابند.

بنابراین لازمه پرورش کودکان مهربان ، داشتن والدینی مهربان و محیطی پر از صمیمیت می باشد.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید