چگونه اعتماد به نفس پسران نوجوان را افزایش دهیم؟

0
89 مشاهده


۹داشتن اعتماد به نفس برای هر کسی مهم است به خصوص نوجوانان. آن ها به خاطر سن بلوغ، توسط همسن و سالانشان و به خاطر آمادگی برای رویارویی با دنیای واقعی هر روز تحت فشار هستند. شما می توانید با حمایت از علاقه مندی ها و تشویق او به داشتن ارتباط و افزایش خود باوری در خود به پرورش و افزایش اعتماد به نفس پسران نوجوان کمک کنید.

راهکارهای تقویت اعتماد به نفس پسران نوجوان

فهمیدن نقاط قوت و ضعف او

فهمیدن حس خوب خود ارزشی، باعث می شود از نقاط قوت خود آگاه شوید در حالی که بر روی نقاط ضعف خود کار می کنید. فقط به این دلیل که شخص به نقاط قوت و توانایی های خود مطمئن است به این معنی نیست که او به خود مغرور شده است.

به پسر نوجوان خود آموزش دهید که به توانایی ها و نقاط مثبتی که دارد ببالد بدون اینکه آن را در برابر دیگران به نمایش بگذارد. یک خود باوری قوی می تواند به او کمک کند تا در مدرسه عملکرد خوبی داشته باشد، در ورزش موفق شود و با دوستانش ارتباط داشته باشد.

او را برای موفقیت آماده کنید

هر کسی در زمینه ای خوب و موفق است. ممکن است آزمون و خطاهایی وجود داشته باشد اما شما باید به نوجوان خود کمک کنید تا نیچه ی درونش را پیدا کند.(ببیند در چه زمینه ای موفق است) زمانی که توانایی او را شناسایی کردید می توانید پسر خود را درموقعیتی قرار دهید تا موفق شود.

اگر او ذاتا یک ورزشکار است بگذارید در رشته های ورزشی شرکت کند. ورزش های رقابتی و همراهی تیم های ورزشی و ورزشکارهای خاص می تواند خودباوری و مهارت های قدرتی او را افزایش دهد. اگر او یک موزیکدان با استعداد است اگر شرایطش را دارید برای او ابزار موسیقی بخرید یا برای درس های موسیقی او هزینه کنید.

حتی اگر نقاط قوت و علاقه مندی های او با شما مشترک نبود توانایی های او را پرورش دهید و از انتخاب های او حمایت کنید. فرآیندی که می گذراند را ستایش کنید و موفقیت های او را جشن بگیرید چه کوچک باشد چه بزرگ.

تقویت اعتماد به نفس در پسران

دوستان او را چک کنید

روابط دوستی برای نوجوانان مهم است. سال های جوانی زمانی هستند که خیلی از بچه ها به خاطر دوستی هایشان مرتکب اشتباهاتی می شوند. چون نمی توانید دوستان آن ها را انتخاب کنید می توانید آن ها را تشویق کنید با کسانی بگردند که که ارزش ها و شخصیت یکسانی با آن ها داشته باشند.

خانه ی خود را مکانی بسازید که نوجوان شما بتواند دوستانش را برای تفریح و سرگرمی به خانه بیاورد. این کار به شما اجازه می دهد تا بدون اینکه به آنها فشاری تحمیل کنید دوستان و روابطشان را چک کرده و از نزدیک مشاهده کنید.

به نوجوان خود یاد دهید که دوستی باید بر پایه ی صداقت، احترام و علاقه های مشترک ساخته شود نه بر اساس اینکه کسی خیلی باحال است و بین بقیه محبوب است.

اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید

عادت های بد خود را کنار بگذارید تا آن ها را به بچه های خود منتقل نکنید. هیچ وقت خود را کوچک نشمارید یا از انجام فعالیت های جدید هراس نداشته باشید.

بالا بردن اعتماد به نفس کودکان می تواند باعث درمان آن ها شود و به شما کمک کند با موضوعات خود باوری روبرو شوید. هر کاری که می توانید برای افزایش خود باوری خود انجام دهید که پیام های مثبتی به پسر نوجوان خود می فرستد.

او را تشویق کنید تا شروع به حرف زدن کند

ارتباط برقرار کردن با نوجوانان می تواند سخت باشد، و پسران نوجوان برای صحبت کردن با والدینشان درباره ی تردیدها و مشکلاتشان نسبت به دخترها اوقات سختتری می گذرانند.

پسر نوجوان خود را تشویق به صحبت کردن کنید تا احساسات خود را بیان کند و با جملات کلیشه ای مردانگی که (مردها گریه نمی کنند) آن ها را ناامید نکنید. زمانی که پسرها مشغول کار یا فعالیت خاصی شوند بیشتر تمایل به صحبت کردن دارند تا اینکه یک جا بنشینند و حرف بزنند.

سعی کنید تا پسر نوجوان خود در طول فعالیت هایی مثل باغبانی و انجام کارهای مربوط به حیاط، هنگام رنگ کردن خانه یا حتی بازی های ویدیویی در گفت و گو شرکت دهید.

عدم ارتباط چشمی شاید باعث شود که او با شما ارتباط برقرار کند. زمانی که او شروع به صحبت در مورد مشکلات و نگرانی هایش کرد، شما قادر خواهید بود تا با همراهی او راه حلی پیدا کنید و به او کمک کنید تا خودباوری را در خود بسازد.

افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان

به او مسئولیت بیشتری بدهید

با نشان دادن اعتماد خود به نوجوان خود، اعتماد به نفس او را بالا ببرید. با دادن مسئولیت های بیشتر به پسر خود باعث افزایش خود ارزشی در او شوید.

به او مسئولیت های هفتگی برای انجام کارهای باغبانی و کارهای مربوط به حیاط، کارهایی مثل خرید وسایل خواربار یا آوردن خواهر برادر کوچکترشان از مدرسه به خانه بدهید. او می تواند اولین کارش را داشته باشد و صورت حساب های موبایل یا بیمه ماشین را خودش پرداخت کند.

داوطلب شدن برای دوره ی سربازی نیز روش عالی دیگری است که به پسر نوجوان شما کمک می کند تا احساس خوبی در مورد خودش داشته باشد. همچنین ارتباط با دیگران و کار کردن در تیمی برای رسیدن به یک هدف به او کمک خواهد کرد تا احساس موفقیت و غرور پیدا کند.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید