نقاط قوت فرزندتان را تقویت کنید

0
101 مشاهده


تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف فرزندان به خصوص دختران نوجوان توسط والدین بسیار مهم است.

فریبا احدی بیگلو روان‌شناس تربیتی با اشاره به اینکه تغییرات خلقی و روانی در دختران نوجوان بیشتر اتفاق می افتد، اظهار داشت: والدین می توانند با رعایت نکاتی، اعتماد به نفس فرزند نوجوان خود را افزایش دهند.

نقاط قوت فرزندتان را تقویت کنید

وی تصریح کرد: آموزش و تشویق برای ابراز وجود به خصوص در دختران باعث می‌شود تا در آینده بتوانند نیازها و خواسته های خود را به راحتی به طرف مقابل خود بیان کنند.

احدی بیگلو در ادامه گفت: در کنار آموزش ابراز وجود به دختر نوجوان، یادآوری نقش مهم زنان در جامعه از جمله شخصیت ها و مشاغل مختلفی که بانوان عهده دار آن هستند، باعث می‌شود تا فرزندتان از جنسیت خود راضی باشد و در واقع هویت جنسیتی خود را راحت‌تر بپذیرد.

وی افزود: همچنین والدین باید توجه داشته باشند که تعریف و تمجیدهایی که نسبت به دختر نوجوان خود انجام می دهند، باید منطبق بر واقعیت باشد زیرا عدم این انطباق باعث می شود تا او به خود مغرور و یا سرخورده شود.

این روان‌شناس تربیتی در پایان خاطر نشان کرد: هرگز درباره نقاط ضعف یا قوت فرزندتان پیش داوری نکنید، بدین معنی که به دنبال رشد، شکوفایی و تقویت نقاط قوت و در پی آن برطرف کردن نقاط ضعف در او باشید.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید