نابغه شدن کودک با وسایل منزل

0
63 مشاهده


این روزها اسباب بازی های رنگارنگ بی کران هستند  و به وفور در اختیار کودکان،  اما علم روانشناسی خریدن تعداد زیادی اسباب بازی برای کودک را مردود اعلام کرده است، چون باعث عدم خلاقیت کودک می‌شود؛ به جای آن  به والدین پیشنهاد می‌شود که از وسایل  موجود در منزل برای سرگرمی کودک استفاده کنند.

 

حبوبات
از هرکدام از حبوباتی که در منزل دارید یک مشت بردارید و درون ظرفی بریزید و از کودک خود بخواهید حبوباتی که شبیه به هم هستند را برای شما جدا کند.
 این کار برای مهارت دست ورزی که یکی از قدرتمندترین مهارت های انسان است ،  فوق العاده می باشد کودک با این بازی ساده فکر می کند و حرکت می کند.

برنج

این بازی جزء بازی های حسی محسوب می‌شود، در ظرفی برنج بریزید و اسباب بازی های کوچک کودک را درون آن پنهان کنید و از کودک بخواهید اسباب بازی ها را بیابد.

 این بازی برای مهارت حل مسأله است و به ساخته شدن زودتر ارتباط اعصاب در مغز کمک می‌کند.

لیوان شیشه ای

اجازه بدهید کودک لیوان را بررسی کند ، به او کمک کند تا از داخل لیوان اطراف را نگاه کند و اینگونه تفاوت اجسام شفاف ( اجسامی که از نور از آنها رد می‌شود ) و اجسام غیرشفاف را به او توضیح دهید.

اجازه بدهید خودش لیوان را دستش بگیرد تا مهارت تعادل را زودتر  از همسن هایش یاد بگیرد، اگر کودک دستش را درون لیوان پر از آب کرد تشویقش کنید. این نشانه علاقه کودک شما به یادگیری و ورود به مرحله ی جدید است.

قابلمه

چند سایز قابلمه به کودک بدهید. از کودک بخواهید قابلمه ها را از کوچک به بزرگ داخل بزرگترین قابلمه بچیند، مهارت چینش باعث افزایش دقت و تمرکز و همینطور توجه کودک را نسبت به حجم اجسام بیشتر می کند.

 عزیزان هرچه زودتر کودک این مهارت ها را بیاموزد زودتر به رشد مغزی او منجر می‌شود، همین یادگیری مهارت های کوچک در کودکی با عکس تفاوت های فاحش در بزرگسالی می‌شود .

 

مرجع : خبرگزاری دانا

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید