مهم ترین اثر ارتباط فرزند با پدربزرگ و مادربزرگ

0
11 مشاهده


ارتباط فرزند با پدربزرگ و مادربزرگ ، باعث می شود که بچه ها کمتر به سن گرایی و تبعیض سنی دچار شوند. این واقعیت زندگی است که همه ما میخواهیم سن پیری خود را ببینیم. اما متأسفانه، اغلب مردم به جای احترام به افراد مسن، آنها را قضاوت می کنند. زمانی که شما پیر هستید افراد جوان کمتر به حرف های شما توجه می کنند و متاسفانه گفتن این جمله که “شما خیلی قدیمی فکر می کنید” بین جوانان یک فرهنگ شده.

تبعیض سنی به هیچکس سودی نمی رساند، اما تحقیقات جدید نشان می دهد اگر ما روابط مثبت بین بچه هایمان و پدربزرگ و مادربزرگشان را تقویت کنیم ممکن است از بروز تبعیض سنی پیشگیری کنیم. یک مطالعه جدید منتشر شده است که کودکانی که با پدربزرگ و مادربزرگشان روابط خوبی دارند نسبت به افراد سالخورده بی تفاوت نیستند.

مهم ترین اثر ارتباط فرزند با پدربزرگ و مادربزرگ

مهم ترین اثر ارتباط فرزند با پدربزرگ و مادربزرگ محققان از ۱۱۵۱ بچه های بلژیکی در سن ۷ تا ۱۶ سالگی خواستند که بگویند نسبت به پدربزرگ و مادربزرگشان چه احساسی دارند. آنها کشف کردند کسانی که از این رابطه ناراحت بودند دارای دیدگاه تبعیض سنی هستند.

آلیسون فلمیمن می گوید: “مهم ترین عامل مرتبط با تبعیض سنی، کیفیت پایین ارتباط فرزند با پدربزرگ و مادربزرگ است . کیفیت ارتباط مهم تر از تکرار آن است.” والدین شما می توانند به شیوه های مختلف به کودکانی که در حال بزرگتر شدن هستند کمک کنند. البته تبعیض سنی فقط از طریق کیفیت روابط اتفاق نمی افتد، بلکه به درک فرزندان از پدربزرگ و مادربزرگشان بستگی دارد. محققان می گویند: کودکانی که پدربزرگ و مادربزرگشان در سلامت کافی نیستند بیشتر در معرض تبعیض سنی هستند.

جالب توجه است که کودکان در سن ۱۰ تا ۱۲ سالگی کمتر مبتلا به سن گرایی می شوند. مطالعات نشان می دهد که تبعیض سنی به طور خاص در محل کار شایع است. هرچند که در سال ۱۹۶۷ تبعیض سنی در استخدام کردن غیر قانونی بوده است. سن گرایی می تواند تأثیر مخربی بر امنیت اقتصادی داشته باشد.

تحقیقات نشان داده است که کارگران مسن تر به مدت طولانی بیکار هستند و شرایط آنها برای پس اندازکردن سخت میشود. آنها یا باید بازنشسته بشوند یا به هیچ وجه از کارشون کناره گیری نکنند. سن گرایی تاثیر قابل توجهی بر سلامت دارد.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، افراد مسن با دیدگاه تبعیض سنی نسبت به افرادی با دیدگاه مثبت عمر کوتاهتری دارند. تبعیض سنی عامل استرس قلبی عروقی، کاهش بهره وری است. به عنوان پدر و مادر، دوست داریم فرزندانمان نگرش های سالم و مثبت نسبت به سالمندان و افراد مسن داشته باشند. تحقیقات جدید نشان می دهد که شکل دادن به این دیدگاه ها با پدربزرگ و مادربزرگ ها تحقق پیدا می کند.


نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید