من ترنس هستم یا نه؟!

0
312 مشاهدهناشناس ( تحصیلات: راهنمایی ، ۱۴ ساله )
من از بچگی کلا با پسرا هم بازی بودم و به چشم دوست بهشون نگاه داشتم و اصلا حس من نسبت به پسرا مثل بقیه دوستام نبود و الان ک بزرگتر شدم شک کردم ک شاید من ترنس باشم چون واقعا از جسم راضی نیستم و از اینکه لباس دخترونه بپوشم خیلی خجالت می کشم.

روانشناس: زینب علی پور

با سلام به شما دوست عزیز:

برای پی بردن به این که آیا من یک ترنس هستم یا نه باید به دنبال علایم آن در خود باشیم؛ از جمله علایم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱٫ از جسم خود راضی نیستم و بیشتر علاقه به جسم جنس مخالفم دارد، یعنی اگر فردی ترنس باشد و خانم از اندام خود ناراضی و بیشتر دوست دارد که اندامی مردانه داشته باشد.

۲٫ به جنس موافق خود بیشتر علاقه نشان می دهد تا به جنس مخالف.

۳٫ بیشتر گوشه نشین و منزوی هستند و علایم افسردگی دارند.

۴٫ بیشتر در ابراز هویت خود احساس می کند که آن چیزی که هست نیست، یعنی اگر خانم است هویت درونی خود را مرد می بیند.

ترنس درواقع به این معناست که فرد احساسش با جسمش یکی نیست یعنی احساس زن بودن دارد اما اندامی مردانه دارد وبالعکس.

البته تمام این علایم باید به طوری گذری نباشد به طور دائم و از همان دوران کودکی در فرد بوده است. درواقع ترنس بودن بیشتر در زمان بارداری مادر یا طی اتفاقاتی در کودکی شکل می گیرد مثلا رفتارهای خانوادگی، پوشیدن لباس دخترانه برای پسر، یا تشویق یک دختر به کارهای پسرانه و…

به این نکته توجه کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید سنی که با فراز و فرودهای زیادی روبرو است. تغییرات هورمونی، رشد اندام جنسی و عادت ماهیانه وتغییرات خلقی و روحی و…. . این دوره زمانی است که یک نوجوان با توجه به انتظارات پدرو مادر و اطرافیان نمی داند هنوز کودک است یا بزرگ شده.

دربرخی از کارها از او انتظار یک فرد بزرگسال را دارند و در برخی دیگر می گویند تو هنوز بچه ای و نباید که مثلا فلان کار را انجام بدهی. تمام این رفتارها سبب می شود که یک نوجوان دچار مشکلات روحی و روانی شود و ازجسم خود از خانواده یا هر چیزی که در اطراف او است احساس نارضایتی کند.

از همه این ها گذشته در هر صورت شما می توانید با مراجه به یک روانشناس خوب برای مشاوره، این علایم را به خوبی بررسی کنید در آنجا با بررسی آزمایش های خاص به راحتی می توانند تشخیص دهند که آیا واقعا شما یک ترنس هستید یا این که به دلیل یک سری اختلال در هورمون ها همچین حالاتی دارد اما نکته مهم این است که حتما پیگیری کنید زیرا برای آینده و برای ازدواج دچار مشکل نشوید.

در بسیاری از مواقع که تشخیص به این مورد داده شد که فرد ترنس است افراد میلی به تغییر جنسیت ندارند زیرا فقط آزمایشات اولیه آن حدود دوسال طول می کشد که البته با هزینه های سرسام آوری همراه خواهد بود که همه آن ها بر عهده فرد است البته در کشورما در ۱۳۶۰ با حکم امام خمینی ره این کار قانونی شده اما از نظر حمایت مالی ارگانی عهده دار این موضوع نیست و نکته جالب تر این است که بسیاری از افرادی که تغییر جنسیت داده اند از جسم جدید خود ناراضی بوده و دوباره تقاضا برای تغییر جنسیت داشته اند.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید