خانه 🌺 عمومی ساپیوسکشوال کیست و چگونه می توان افراد ساپیوسکشوال را تشخیص داد؟

ساپیوسکشوال کیست و چگونه می توان افراد ساپیوسکشوال را تشخیص داد؟

0
492 مشاهده

ساپیوسکشوال ها کسانی هستند که افراد برای آنها بلافاصله جذاب به نظر نمی رسند. آنها هر چه بیشتر با فردی صحبت می کنند و وی را می شناسند، آن فرد برای آنها جذاب تر به نظر خواهد رسید.

هنگامی که زن زیبایی را ملاقات می کنید و در ذهن خود به فکر برقراری رابطه با او هستید، شاید احساسی که نسبت به وی دارید، تنها مربوط به ظاهر او نمی باشد. در سالم ترین و شادترین رابطه، ارتباط های ما فراتر از جذابیت ظاهری و احساس جنسی رفته و به خصوصیاتی می رسد که بدون شک در روابط طولانی مدت بیش تر از چیزهای دیگر دارای اهمیت می باشد. به این دلیل است که چرا بسیاری از افراد خود را سایپوسکشوال معرفی می کنند.

ساپیوسکشوال صرفاً جذب شدن به هوشمندی، بیش از هر چیز دیگر می باشد. این به معنی این نیست که شما سایر بخش های بدن زن را تحسین نمی کنید، بلکه آنها دارای امتیازات اضافی در رابطه می باشند و در زیر تمام آنها مباحث، شوخی ها و هوشمندی هایی است که طرف مقابل از خودش نشان می دهد.

داشتن درک دقیق از ساپیوسکشوال نه تنها به شما کمک می کند که بدانید در صورت مجرد بودن به دنبال چه چیزی هستید، بلکه به شما اجازه می دهد دست به جستجو زده و افراد را به شیوه های جدید که شما را تحریک می کنند، کشف کنید بویژه اگر در یک رابطه عاشقانه و متعهدانه قرار دارید.

در ادامه درباره ساپیوسکشوال همراه با بعضی نشانه های اصلی آن خواهید خواند.

ساپیوسکشوال چیست؟

لازم نیست فردی هوشمند یا اهل معاشرت باشید تا جذب هوشمندی شوید. پاول دی پمپو، نویسنده و روانشناس، Psy.D، ABPP توضیح می دهد: “ساپیوسکشوال (به انگلیسی: Sapiosexual) تقریباً کلمه ای جدید است که فردی را توصیف می نماید که هوشمندی را به عنوان بزرگترین شکل تحریک و جذب شدن به طرف مقابل در نظر می گیرد. هوشمندی و مشاهده اینکه دیگران از آن در اعمالشان استفاده می کنند، بیش از هر چیز برای این افراد محرک است.

عشق بازی برای شما ممکن است نیازی به شامپاین، شوخی کردن نداشته باشد و در عوض چیزی که بتواند شما را تحریک کرده و برای رابطه جنسی آماده سازد می تواند یک بحث محرک یا شنیدن مباحث طرف مقابل از یک موضوع که وی بشدت درباره آن تلاش کرده است، باشد. این سطح از هوش معمولاً بین هر دو طرف متقابل است یعنی اگر شما یک ساپیو باشید، احتمالاً تنها در ملاقات با یک سایپوی دیگر احساس راحتی خواهید کرد.

 

مزایا و معیاب سایپوسکشوال بودن چیست؟

همان گونه که می توان فردی را به عنوان همجنس گرا یا دگرجنس گرا دسته بندی کرد، ساپیوسکشوال بودن چیز به انتخاب شما نیست. این بخشی از ترکیب شیمیایی، DNA و سطح جذابیت طبیعی شما نسبت به انسان های هوشمند می باشد. این همچنین یعنی چون ارتباطات بیشترین اهمیت را برای شما دارند، متخصصان می گویند که روابط ساپیوسکشوال شانس بهتری برای بقای طولانی تر دارند زیرا صمیمیت در اینجا در سطح کاملاً متفاوتی است که بسیار فراتر از بدن های برهنه می باشد.

دکتر نیکی مارتینز، روانشناس، Psy.D، LCPC  توضیح می دهد که “این فرد به احتمال بیشتری به سمت ازدواج یا روابطی با ذهن های درست نسبت به یک جذب شدن ساده، خواهد داشت. مسأله مهم در این باره این است که همانطور که می دانیم، یک ذهن قدرتمند باقی خواهد ماند. اگر فردی برای شما از لحاظ ذهنی جذاب است، احتمال باقی ماندن این احساس بسیار بیشتر از یک جذابیت فیزیکی است که معمولاً مبتنی بر خصوصیات فیزیکی می باشد. اگر دو نفر از لحاظ هوش در یک سطح باشند، ماندگاری رابطه آنها بسیار بیشتر بوده و علاقه آنها به یکدیگر به احتمال بیشتری قدرتمند باقی خواهد ماند.”

با وجود این گفته ها، متخصصین همچنین تذکر می دهند که یک ساپیوسکشوال لازم است که به صورت ذاتی برای داشتن قرار ملاقات با فردی، در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشد زیرا جذب شدن واقعی مغز برای شادمانی در یک رابطه ضروری می باشد. دی پمپو توضیح می دهد “مشکل وقتی روی می دهد که انتخاب نامناسب باشد و شما صرفاً برای جبران آنچه که ندارید با فردی همراه شوید یا فردی را بخاطر هوشمندی وی، بی دلیل در سطح بالاتری قرار دهید.”

“این مشکل آفرین است زیرا این عدم تعادل یا رتبه بندی فرد باعث ایجاد یک مقایسه ناسالم درباره بهتر یا بدتر از، می شود. روابطی که در آن طرفین یکدیگر را به صورت مساوی و مشابه ببینند، ماندگارتر و سالم تر خواهد بود. شما بدون شک می توانید از IQ طرف مقابل تعریف کنید اما برای شما نیز مهم است که صفاتی استثنایی داشته باشید که بتوانند به رابطه کمک کنند.”

 

بعضی از علائمی که می گویند شما ساپیوسکشوال هستید

اگر تاکنون با مباحث موافق بوده اید، شانس زیادی وجود دارد که شما تحت تأثیر هوشمندی قرار می گیرید اما شاید کاملاً قانع نشده باشید که این شیوه عملکرد بدن و ذهن شما باشد. اجازه دهید به پیش بینی بعضی از شاخص های مربوط به این که جهت گیری شما ساپیوسکشوال است، بپردازیم.

 

۱٫ وقتی افراد را می شناسید برای شما جذاب تر می شوند

مارتینز توضیح می دهد که “هنگام آشنایی با یک فرد، زیبایی وی، نفس شما را بند نمی آورد و این که آن فرد چگونه کارهایش را انجام می دهد، نحوه صحبت کردن وی و اعتمادبنفس وی بدون شک برای شما خوشایند می باشد. سپس با شناخت بیشتر وی، ناگهان وی برای شما بسیار زیبا به نظر می رسد. اگر این چنین است، این یک نشانه آشکار از ساپیوسکشوال بودن است.

ساپیوسکشوال ها کسانی هستند که افراد برای آنها بلافاصله جذاب به نظر نمی رسند. آنها هر چه بیشتر با فردی صحبت می کنند و وی را می شناسند، آن فرد برای آنها جذاب تر به نظر خواهد رسید. دلیل آن هم این است که ذهن آن فرد و نه خصوصیات فیزیکی وی، برای این فرد جذاب می باشد. بنابراین شناختن این که آن فرد دارای هوشمندی و قوه درک مختلف و قدرتمند است، وی را جذاب تر و جذاب تر خواهد نمود.

۲٫ ترجیح می دهید تا بحث بسیار خوبی داشته باشید تا رابطه جنسی گاه به گاه

این موضوع به معنی این نیست که شما تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارید یا مایل نیستید در صورت وجود شرایط شب را با طرف مثابل سپری کنید، معنی این جمله این است که آنچه برای شما جذاب بوده و شما را راضی می کند بیشتر ذهنی است تا جسمی. بنابراین برای یک فرد ساپیوسکشوال یک بحث عمیق بیش از یک رابطه جنسی عمیق تحریک کننده می باشد.

ماتینز می گوید “ساپیوسکشوال فردی است که در یک رابطه با ذهن های واقعی بسیار بیشتر از یک رابطه جسمی، احساس شادی می نماید. آن فرد یک بحث خوب را به یک رابطه جنسی خوب ترجیح می دهد. اگر این فرد با فردی مشابه خود برخورد کند، می تواند برای وی بسیار متناسب باشد. اگر طرف مقابل آنها برای ارتباط جسمی ارزش بیشتری قائل باشد، این فرد بایستی مطمئن شود که نوعی تعادل بین محرک های جسمی و ذهنی وجود دارد تا هر دو طرف به نیازهای خودشان دست یابند.”

۳٫ آنچه که طرف مقابل می داند، بیشتر از آنچه که در اختیار دارد، شما را تحریک می کند

برای شما چیزهای بهتر در زندگی الزاماً اقلام لوکس با قیمت های بالا یا چیزهایی که دیگران به آن حسادت می کنند، نمی باشند. شما فردی نیستید که افراد را بر اساس وضعیت و جایگاه، سبک زندگی آنان و اینکه چه مقدار پول دارند، قضاوت نمایید بلکه برای شما آنچه که می دانند و آنچه که باعث تقویت بزرگی شخصیتی آنها می شود، اهمیت دارد. دی پمپو می گوید: “وضعیت و جایگاه، مسائل مالی و ظاهر در لیست داشته های یک فرد برای شما در جایگاه پایینی قرار دارند. ساپیوسکشوال ها به دنبال یک خودشیفته باهوش نیستند بلکه به دنبال فردی هستند که میل به دانش، یادگیری و بحث داشته باشد.”

۴٫ شما نمی توانید با بیان و گرامر نامناسب کنار بیایید

شما ممکن است فردی را که عجله دارد و یک بار برای شما پیامی خلاصه و مخفف در این خصوص می فرستد را ببخشید اما در نهایت گرامر نامناسب برای شما در بلند مدت قابل قبول نخواهد بود. شما فردی را می خواهید که درزمینه ذهنی و هوشی مشابه شما باشد و اگر فردی هنگام چت تنبلی خودش را با استفاده ازشکلک ها یا ایموجی ها نشان دهد، این امر به تنهایی برای خداحافظی کردن شما با آن فرد کافی خواهد بود.

دی پمپو می گود: “شما ساپیوسکشوال هستید اگر نه تنها فردی را تحسین می کنید که می تواند گرامری فراتر از یک مخفف یا شکلک جذاب را بیان کرده و استفاده نماید، بلکه وقتی سبک نوشتاری آن فرد به صورت متون یا نوشته ها و … به شما حسی واقعی و تلویحی می بخشد نیز او را می ستایید.”

 

۵٫ شما به احتمال بیشتری می توانید ویژگی های پنهان افراد را پیدا کنید

بسیاری از ویژگی هایی که اولین بار زوجین را جذب یکدیگر می کند بر پایه گره خوردن نگاه ها و مشاهده بدن یکدیگر می باشد. با این وجود برای ساپیوسکشوال ها، جذابیت قدرتمند و شدید ممکن است بعدها در روال ملاقات ها روی دهد. این مورد فرصتی را می دهد تا با فردی واقعاً متمایز و متفاوت آشنا شوید، نه فردی که صرفاً بر اساس امتیاز چهره انتخاب شده است.

مارتینز می گوید: “این زمانی است که افراد ممکن است در نگاه اول فکر نکنند دو نفر با یکدیگر همراه خواهند شد، اما با آنها صحبت می کنند و می فهمند که آنها تا چه حد برای یکدیگر مناسب می باشند. دلیل آن این است که آنها به آنچه طرف دیگر می گوید، علاقه دارند و عاقلانه یکدیگر را بر اساس جذابیت ذهنی و احساسی یافته اند.”

۶٫ شما به دانش، به هر شکلی، جذب می شوید

شما به فردی که IQ کاملی دارد، فردی که در بالاترین سطح زمینه کاری اش قرار دارد یا مجموعه لغاتی دارد که شما برای کدگشایی آنها بایستی یک فرهنگ لغات در اختیار داشته باشید، نیازی ندارید. در عوض، چیزی که شما را جذب می کند، بیشتر مربوط به عشق عمیق و کلی به دانش به هر شکلی در طرف مقابل شما می باشد.

دیپمپو می گوید: “یک ساپیوسکشوال واقعی دانش را به خاطر خودش دوست دارد. هر چه دانش جامع تر و چند بعدی تر باشد، که می تواند شامل دانش پایه مسائل و حقایق رومزه باشد، بهتر خواهد بود.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید