ترس از قلدرهای مدرسه باعث استرس دانش آموزان می شود

0
19 مشاهده


یکی از دلایل استرس و عذاب برای رفتن به مدرسه این است که دانش آموزان به خاطر ترس از قلدرهای مدرسه از مواجه شدن با آن ها هراس دارند.

سمیرا ایمان نژاد جامعه شناس و مشاور اظهار داشت: یکی دیگر از دلایلی که باعث عدم تمایل دانش آموز به مدرسه رفتن می شود، ترس از آن است که در نبود او یکی از والدین خصوصأ مادر دچار تنش یا افسردگی شود که معمولأ این حس به دلیل اوضاع نا آرام خانه و درگیری والدین به وجود می آید.

وی در ادامه بیان کرد: از دیگر دلایل نبود علاقه کودک برای رفتن به مدرسه، ترس از آزار و اذیت قلدرها است که باعث عذاب و استرس او می شود. در این راستا والدین باید این موضوع را جدی بگیرند و به فرزند خود بگویند که قلدرهای مدرسه تا زمانی که بچه‌ها از آن ها می‌ترسند احساس قدرت بیشتری می کنند، در نتیجه باید به جای ترس، مشکل خود را با اولیای مدرسه مطرح کنند.

ایمان نژاد گفت: فشار گروه همسالان و رقابت برای شرکت در گروه‌های مختلف مانند گروه سرود، نمایش و یا تیم ورزشی از دیگر نگرانی های کودکان برای رفتن به مدرسه است. به همین منظور والدین باید به فرزند خود یادآوری کنند که مهم نیست همیشه و در همه فعالیت‌ها شرکت کند و موفق شود بلکه در انجام کارهای دیگر نیز می تواند توانایی‌های خود را نشان دهد.

این جامعه شناس در پایان تصریح کرد: داشتن تنش و استرس از محیط نابسامان مدرسه و یا شرایط غیرمنصفانه حاکم بر کلاس درس از دیگر عوامل عدم تمایل دانش آموز برای رفتن به مدرسه است.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید