با بد دهنی و عصبانی بودن شوهرم چه برخوردی کنم؟

0
237 مشاهدهسلام بر شما همراه گرامی
از بدرفتاری همسرتان گله مند بودید که بی جهت پرخاش میکند و تلاش شما در طول سالهای زندگی تاثیری در اصلاح رفتارهای وی نداشته است.

دوست عزیز بهتر بود توضیح بیشتری در مورد راهکارهایی که بکار بسته اید و مثالهایی از بدخلقی همسرتان را ارائه دهید.

اینکه هر حرفی میزنید، دقیقا یعنی چه؟ آیا در هنگام احوال پرسی هم اینگونه است؟ در اوایل ازدواج و یا در تمامی لحظات شما این روند تکرار شده ؟

به نظر خودتان دلیل این رفتارها و ریشه آن در چیست؟ شدت رفتار ایشان در چه مواقعی بیشتر مشاهده میشود؟ آیا با دیگر اعضای خانواده خود و یا دوستان و .. هم همین برخوردها قابل مشاهده است؟

ما برای پاسخ، نیاز اطلاعات این چنینی داریم اما اگر به طور کلی بخواهیم پاسخ دهیم باید بگوییم که:

ابتدا باید ریشه رفتار را بیابید ، بهتر است که این پاسخ از دیدگاه همسرتان باشد.

– پرخاشگری زمانی رخ میدهد که فرد خود را ناکام ببیند و خواسته اش برآورده نگردد. ان ناکامی ها را بیابید.

– برخی از علل رفتارهای ناسازگارانه،میتواند ریشه در کودکی و تربیت خانوادگی وی داشته باشد اما همین مسئله نیز با رفتارهای صحیح و مدیریت در رابطه همسرانه و ایجاد یک صمیمت قابل اصلاح باشد یا حداقل میتواند تخفیف یابد.

مردان نسب به تامین نیازهای جنسی خود حساس بوده و در صورت عدم ارضای کامل و توجه ویژه خانم به این مسئله، با پرخاشگری در حوزه های دیگر اعتراض خود را نشان میدهند.

– مردان نیازهای روانی دارند که اگر در چارچوب خانواده تامین نگردد موجبات نارضایتی انها میشود و بهانه ای ناخودآگاه برای بدرفتاری آنان دارد.این نیازها عبارتند از تامین قدرت، تایید، تحسین، احترام.

مشکلات مالی و عدم سازگاری همسر و غرزدن های بی شمار هم عامل دیگری محسوب میشود. درمجموع دلایل متفاوتی میتواند باعث در هم ریختگی و بدرفتاری همسر شما باشد و تازمانی که این عامل توسط شما شناسایی نگردد، نمیتوان به راه حل رسید. البته ممکن است که نیاز باشد تا با کمک یک درمانگر یا مشاور و همفکری او به این ریشه یابی برسید. در هر حال اینکه میخواهید به راه حل واقعی برای رهایی برسید نیازمند حوصله و تلاش وهمکاری شمابا مشاور و درمانگر است چرا که درمانگر با اطلاعات ارائه شده از سوی شما میتواند شما به شما کمک کند. و کار او معجزه گری نیست.

امیدوارم در مراحل بعدی با ارائه توضیحات جزیی تر و صبوری بیشتر حل مسئله خود را دنبال کنید.

شادو سلامت باشید.

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید